skip to content

Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 
24/11/2015
Mustang
Mustang

Selle aasta LUX filmiauhinna võitja on Mustang

Teisipäeva lõunaajal toimunud tseremoonial teatas parlamendi president Martin Schulz, et 2015. aasta LUX filmiauhinna võitjaks valiti Mustang. Film räägib viiest õest, kes on lubatud naiseks meestele sunnitud abielude kaudu, aga kes soovivad elada oma elusid ja traditsioonide iket murda.

Parlamendi president õnnitles kolme konkursi finalisti ja auhinna võitnud filmi režissööri Deniz Gamze Ergüveni ning tema meeskonda ning ütles: "Need kolm väga erinevat filmi esitavad fundamentaalseid küsimusi: kuidas peaks meie emigratsiooni kontinent muutuma immigratsiooni kontinendiks? Mis on naiste roll ühiskondades meie lähiriikides? Kuidas majanduskriis õõnestab meie elusid? Need Euroopa filmid on väärt meie toetust ja ma olen uhke, et Euroopa Parlament toetab ka sel aastal nende filmide võimalikult laia levikut."

Teised filmiauhinna finalistid olid: Vahemere Odüsseia (režissöör Jonas Carpignano) ja Õppetund (režissöörid Kristina Grozeva and Petar Valchanov). LUX filmiauhinna võitja valivad igal aastal Euroopa Parlamendi saadikud.

Filmiauhind LUX on Euroopa Parlamendi auhind Euroopa filmidele, mida antakse välja eesmärgiga pöörata rohkem tähelepanu ELi poliitikatele ja edendada Euroopa filmide levikut. Parlament rahastab kõigi kolme lõppvooru jõudnud filmi tõlkimist 24 ELi ametlikku keelde ja subtitreerimist.

Kolme finaalvooru jõudnud filmi näidatakse ELi 28 liikmesriigid LUX filmipäevadel, mis toimuvad septembrist detsembrini.

Lisainfo

LUX filmiauhinna veebileht

Mediterranea (Vahemere Odüsseia)

Mustang

Urok (Õppetund)

Intervjuu Jonas Carpignanoga

Intervjuu Margita Goshevaga

Arutelu kolme finaalvooru filmi režissööridega